Remastering | Vyčištění a vylepšení videa z VHS

Remastering - vyčištění a vylepšení kvality videa digitalizovaného z VHS kazet. Upscaling na 1440x1152.
Náhledy a ukázky níže doporučujeme zvětšit na celou obrazovku pro lepší efekt vyčištění a vylepšení VHS.

Mám zájem o REMASTERING / VYLEPŠENÍ

Více detailů a rozlišení

Video jen nezvětšujeme, ale pomocí Umělé Inteligence (UI) dopočítáváme chybějící data (do rozlišení HD 1440x1152px se zachováním poměru stran) a tak dáváme obrazu reálně větší rozlišení, více detailů, ostrosti, přirozenost.

Plynulejší záběry a stabilita

Pomocí speciální technologie "Motion Flow" dokážeme z trhaného obrazu udělat plynulý i při malém počtu snímků nebo při rychlém pohybu kamery a díky dalším úpravám je obraz stabilnější (méně třepotání kamery).

Odstranění artefaktů

Nedokonalosti (např i při špatné digitalizaci u konkurence) dokážeme odstranit tzv. "shimmering" nebo "flickering" efekt. (problikávání řádku) a další neduhy jako pixelovatění obrazu či špatně realizované prokládání (Interlacing) apod.

Větší ostrost a méně šumu

Staré analogové záznamy obsahují větší množství šumu jak v denních tak nočních záběrech. Ty díky UI odstraňujeme a obraz je tak ostřejší ovšem se zachováním detailů (např. v obličeji apod.)

Mám zájem o REMASTERING / VYLEPŠENÍ

Každý z nás si přeje ze starých videokazet vytáhnout co nejkvalitnější obraz a zvuk. Bohužel VHS kazety a další podobná analogová média mají svá omezení a to zejména co se týká "množství" dat, která dokáží uchovat. Bavíme se o tom, že klasická VHS kazeta má rozlišení obrazu 720x576px (tedy asi jako stará babiččina televize, která je hlubší než širší). A moderní LCD/LED televizory dosahují rozlišení 4K (4096x2160px) a dnes i 8K.

Z VHS až na HD 1440x1152px

Jednoduchým zvětšením obrazu z VHS nedosáhnete vyššího rozlišení, jen roztáhnete obraz. Dnes máme však tu možnost, díky technologii Umělé Inteligence (UI), nechat opravdu "dopočítat" některá chybějící vizuální data a z VHS 720x576px dokážeme udělat pěknější obrázek až v rozlišení HD (1440x1152 se zachováním poměru stran). 

Záleží na kvalitě dodaných VHS kazet (dat)

Všechno však není úplně růžové. Vždy záleží na mnoha dalších aspektech jako např. jak jsou VHS kazety nebo data z nich celkově zachovány. Jaké záběry se na VHS nacházejí - jiné výsledky jsou se záběry přírody a jiné v detailech obličejů lidí.

Umíme Remastering bez zdrojových materiálů!

Máte nějaká stará videa již v počítačí? Ať už jsou digitalizovaná u nás nebo jinde, dokážeme pracovat i s ostatními materiály a tedy nepotřebujete již originál VHS, Hi8, 8mm film, nebo cokoliv dalšího. Stačí vám soubory typu AVI, Mp4, MOV aj. které nám dokážete předat (na externím HDD, přes internet, jinak)

Mám zájem o Remastering (vylepšení) videa:

připravíme vám 3min VIDEO REMASTERING / VYLEPŠENÍ vašich dat ZDARMA na ukázku

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat