Převod MiniDV kazet

MiniDV kazety (pro přehrávání je zapotřebí kamera MiniDVbyly vyrobeny pro amatérské uživatele, ale později se je naučili používat i profesionálové. MiniDV kazetky jsou v několika formátech pro nahrávání videozáznamů: DV, DVCAM a HDV.

Mini DV kazeta z kamery

Vyrábělo se několik délek a druhů MiniDV kazet. Nejznámější jsou ale L a S kazety (je to stejné, jako s velikostmi u oblečení – L je větší, než S). L kazety měly nahradit VHS, ale v dnešní době je již moc nenajdeme. Na L-kazety se vejde okolo 4 hodin záznamu.

Nejvíce rozšířený je typ S-kazety, která má rozměry 65x48x12 mm (je tudíž menší než dnešní kreditní karty) a vejde se na ní okolo 60 až 90 minut záznamu. Tento typ kazet MiniDV se stal standardem pro domácí natáčení.

Existují také "softwary", které jsou schopné na takový druh kazetky nahrát jakákoliv počítačová data o objemu 12 GB na hodinu záznamu.

Mini DV kazeta stažení do počítačeMiniDV kazeta

Oproti klasickým VHS kazetám, jsou MiniDV menší a lépe přenosné. Zatímco na VHSku potřebujete tašku (její rozměry se dají připodobnit velikosti papíru A5 a to nemluvíme o tloušťce) MiniDV se vejde do náprsní kapsy. Specifikace jednotlivých MiniDV kazet tak jako kamer podporující MiniDV je mnohem složitější a více informací naleznete např. na wikipedii. Nicméně pro digitalizaci, kopírování a stažení kamerových kazet MiniDV tyto další informace nejsou potřeba :-).


Více o způsobu Digitalizace MiniDV kazet naleznete:

Technika digitalizace


Převod a digitalizace MiniDV

Převod MiniDV je skoro stejný, jako převod VHS kazet, ale s hlavním rozdílem, že na MiniDV kazetě je záznam nahrán již v digitální podobě ikdyž na magnetický pásek! Zapotřebí je kamera na MiniDV kazety, která poslouží jako videopřehrávač. Poté postupujeme stejně jako u VHS. Video nahrubo zkopírujeme do počítače a následně jej upravíme tak, abyste si ho mohli pouštět na Vašich DVD přehrávačích či počítačích.

 Máte dotaz k digitalizaci MiniDV?

 VOLEJTE: +420 605 564 694 | +420 724 111 234  |  PIŠTE: vhsprevod@gmail.com

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat