Parametry digitalizace video záznamů

VHS, VHS-C, Hi8, 8mm, 8mm film, (PAL i NTSC)

Digitalizujeme: 9Mbps (Mpeg2)
MiniDV, Digital8 (PAL i NTSC)

Digitalizujeme:
20Mbps (DV, AVI bez komprese)

Předáváme klientům

7Mbps MP4 (komprese H.264)
8Mb/s Video DVD (VOB soubory, komprese Mpeg2, jen na DVD)


Profesionální (Canopus ADVC 300 s TBC + Panasonic NV FS-200) vs. Domácí (USB Grabber + Thomson VCR) digitalizace.
DIGITALIZACE POŠKOZENÉ ŠPATNĚ DOCHOVANÉ VHS PÁSKY

Pro převod klasických VHS videokazet a VHS-C kazet používáme kvalitní videopřehrávače a videopřevodníky. Videozáznam, který je takto hrubě stažen (digitalizován) do počítače dále optimalizujeme pomocí postprodukčních nástrojů (Programy pro střih videa)Zde ořezáváme vlnící se kraje videopásků, drobně ladíme barevnost, upravujeme audio stopu videozáznamu atd. Ve finále vytváříme DVD Authoring (Pokud si klient přeje DVD) a vypalujeme jako standardní DVD Video (VOB). Zákazník tak dostává maximální možnou kvalitu. Samozřejmostí je Mp4 formát ke stažení přes internet nebo na externím HDD či Flash disku.


PAL (720x576px) vs. FULL HD (1920x1080px

Zásadní informací pro všechny klienty je to, že digitalizujeme v rozlišení PAL (720x576px). Jakmile dostanete svou domácí nahrávku v tomto rozlišení, dost pravděpodobně si ji budete pouštět na moderní LCD (LED) televizi nebo počítačovém monitoru. 

Rozlišení PAL vs. FULL HDPřepočet PAL rozlišení na FULL HD u moderního televizoru se zachováním poměru stran. Všimněte si zdánlivě horšího obrazu na velké LCD televizi, které je způsobeno dopočítáváním pixelů.

CRT stará TV vs. LCD (LED) moderní televizor

Zásadním rozdílem je právě ono rozlišení. Zatímco moderní obrazovky dosahují rozlišení Full HD (1920x1080 pixelů) a dnes mnohdy i více, staré velké televizory měly rozlišení pouze PAL 720x576 pixelů. A zde je "zakopaný pes".. jakmile pustíte rozlišení PAL na moderním televizoru, tak ten toto rozlišení roztáhne (strany poměrově nebo nepoměrově - podle nastavení TV) na celou obrazovku a chybějící body dopočítáva.

Tímto vzniká rozostření obrazu, neostrost a podle kvality TV přepočtu také "pixelovatost".

Proto nelze porovnávat obraz na staré CRT televizi a na novém LCD (LED) monitoru/TV. Na staré televizi z malé vzdálenosti uvidíte jednotlivé pixely televize a na nové televizi uvidíte z malé vzdálenosti rozmazané/rozostřené kontury, protože samotné pixely jsou již tak malé, že nejdou téměř vidět.


JAK DOSAHUJEME výsledné kvality se dozvíte zde:
DOMÁCÍ vs. PROFI digitalizace Ukázky DIGITALIZACE POPTAT DIGITALIZACI


Všechny digitalizované nahrávky postprodukčně VYLEPŠUJEME:

 

Plné rozlilšení VHS PAL 720x576

Plné rozlišení

Při digitalizaci zachováváme originální a plné rozlišení videonahrávek (PAL/NTSC) a se správnou snímkovací frekvencí (25FPS/30FPS). VHS nahrávky nedigitalizujeme do rozlišení HD, FullHD apod.

TBC VCR Stabilization

TBC Stabilizace

Využíváme technologie TBC (Time Base Corection), kterými disponují naše video přehrávače i Canopus převodníky. Díky tomu se obraz netřepe a netrpí dalšími neduhy.

Vylepšení obrazu VHS digitalizace

Vylepšení obrazu

Všechny video nahrávky podrobujeme digitálnímu doostření obrazu a ořezu vlnících se krajů.

Vylepšení zvuku na VHS

Vylepšení zvuku

Kompletní Audio stopu upravujeme a normalizujeme (hlasitost). Ladíme také šum v audio stopě.VCR Videorekordéry a videopřehrávače

Videopřehrávač Panasonic NV FS 200

Pro kvalitní přepis je nejdůležitější kvalitní reprodukce z videopásků. Proto používáme primárně videopřehrávače s TBC (Více o TBC zde).:

PANASONIC NV-FS200 TBC, PANASONIC NV-HS1000 TBC, PANASONIC NV-SV120, JVC HR-S7611, SONY SLV-E400E, THOMSON VHS 180

Digitální převodníky
CANOPUS ADVC 300

ADVC Canopus digitální převodník

Pro převod z analogového záznamu využíváme kvalitní digitální převodníky Canopus. Digitální převodník je sám o sobě dostatečně rychlý a kvalitní, takže videozáznam, který se snímá z videopřehrávače se nijak netrhá, nekouše. Dokonalá synchronizace obrazu se zvukem.

Videokamery

Videokamera MiniDV profi

Pro digitalizaci Hi8, Digital8, 8mm, MiniDV používáme kvalitní videokamery nejrůznějších značek (JVC, Panasonic, Sony aj.)

Filmové skenery

Digitální převodním 8mm filmů - frame by frame

K digitalizaci 8mm a 16mm filmových pásů (filmové kotouče) používáme filmové skenery nikoliv promítání na plochu. Dokážeme tak skenovat filmová políčka jednotlivě a to ve vysokém rozlišení (až FULL HD - na přání).

Můžeme poradit?

+420 605 564 694 | +420 724 111 234

DOMÁCÍ vs. PROFI digitalizace Ukázky DIGITALIZACE POPTAT DIGITALIZACI

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat