VHS kazety výkup

Co se starými videokazetami VHS? Vykoupí videokazety někdo? Je několik možností. VHS kazety můžeme recyklovat/vyhodit, digitalizovat a uchovat záznam v digitální podobě nebo se pokusit videokazety prodat (nechat vykoupit).

krátce: My VHS kazety NEVYKUPUJEME

Ale o tom co s nimi se dočtete v tomto krátkém článku.


O Digitalizaci VHS kazet najdete na této webové stránce informací dostatek, o recyklaci a jak záznam na VHS kazetách zničit jsme psali také.

Výkup videokazet VHS

Výkup videokazet VHS

Starší použité VHS videokazety

Pokud máte starší použité VHS videokazety, na které jste nahrávali filmy a pořady z TV nebo něco dalšího, co můžete postrádat a nemá to valnou hodnotu, doporučujeme kazety zlikvidovat/recyklovat. Občas se u někoho objeví pořady z 80tých let, které mají např. originální již neopakovatelný český dabing a zde se vyplatí zvážit, zda nenechat tyto pořady zdigitalizovat. Jinak jsou tyto videopásky zcela bezcenné a nikdo je nevykupuje.

Někdy se také pásek z kazety dá použít k různým uměleckým využitím (jednou jsme dodávali špatné videopásky do divadla pro umělecké účely).

Nepoužité prázdné VHS videokazety

Jestliže máte nepoužité VHS videokazety, MiniDV, Hi8 a další podobné analogové záznamové médium, můžete je zkusit nabídnou k prodeji na eBay.com nebo Bazos.cz případně jinde. Bohužel není mi známo, k čemu by se tyto média dali reálně a účelně použít ve větším množství a jestli se vám prázdné VHS podaří prodat, bude to spíše štěstí, a to zejména když někdo vykoupí videokazety hromadně.

Originální VHS videokazety

Jsou různé druhy originálních VHS kazet s filmy, dokumenty apod. Pokud takovou kazetu máte, zvaště zda se nemůže jednat o sběratelský kousek. Některé zachovalé originál videokazety se dnes vykupují za tisíce korun. Jsou to však vyjjímky. Opět můžete vyzkoušet štěstí a dát originální videokazetu k prodeji na Ebay nebo nějaký online bazar.

 

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat