Digitalizace starých filmů – 8mm filmy a 16mm filmy

V této době hodně z nás probralo všechny skříně, šuplíky a další úložné prostory, které doma máme. A určitě jste našli i nějaké staré videokazety a staré filmy, ať už 8 mm (Super 8) nebo 16 mm filmy (to jsou ty na kotoučích :D ). A teď přišla otázka, co s nimi? Staré 8 mm filmy (Super8 mm) s rodinnými záběry mají nevyčíslitelnou hodnotu. Jsou to vzpomínky, zážitky, něco, co nás spojuje, tvoří naši minulost. 

8mm Filmový skanerSuper 8mm Filmový skener8mm filmový skener pouze pro 8mm a Super 8mm film bez zvuku.
Pro skenování 8mm filmů se zvukem a 16mm filmů se používá jiný filmový scanner.

Proč digitalizovat 8mm film?

Pokud máte staré filmy, tak klesá časem jejich kvalita. Stárnou, jako všechno kolem nás a s tím je spojeno také jejich znehodnocení. Barvy blednou, film vysychá a stává se křehký. Pokud byste je nechali další čas, mohly by se filmy zcela zničit a celý materiál ztratit. Je nejvyšší čas s tím něco udělat! A co víc.. většinu těchto analogových materiálů máte pouze jednu kopii!

Naše společnost provádí digitalizaci starých 8mm filmů jak němých tak se zvukovou stopou. Umíme i 16mm filmy. Skenujeme políčko po políčku specializovaným scanerem a proto je výsledné rozlišení obrazu vždy HD formát 1440 x 1080px. Staré 8mm nebo 16 mm filmy dokážeme digitalizovat a udělat z nich filmy dnešních kvalit.

V postprodukci pak dokážeme vylepšit obraz, doostřit ho, stabilizovat apod. A to umíme provést i u filmů se zvukem. Nechte nás vykouzlit z Vašeho starého filmu film dnešní generace! S každým filmem zacházíme jako by byl náš vlastní, s maximální péčí a snahou o co nejlepší výsledek. Při digitalizaci se provádí také mechanické čištění filmů.

8mm filmové kotouče8mm filmové kotouče ke skenování
8 mm filmové kotouče připravené ke skenování

Jak digitalizace 8mm (Super 8mm) filmů probíhá?

Když dostaneme Váš 8mm film, nejprve ho pořádně zkontrolujeme a zjistíme jeho stav. Zkontrolujeme, zda nejsou filmy rozlepené, poškozené, poškrábané. Pokud ano, tak je slepíme, opravíme a připravíme pro samotnou digitalizaci.

Aby byla kvalita digitalizace maximální, provedeme mechanické čištění filmu. Filmy, které byly promítány, tak se časem zapráší, dostane se na ně olej z promítačky, někdy může dojít třeba ve vlhkém prostředí k plesnivění filmu. Mechanicky tedy odstraníme tyto nečistoty.

Pak už dojde k samotné digitalizaci, kdy film naskenujeme přesně políčko po políčku. Film v průběhu snímání kontrolujeme a sledujeme kvalitu ostrosti a případně barevnosti, pokud se jedná o 8mm barevný film. Film je naskenovaný do HD rozlišení (1440x1080px). Pro skenování používáme skener, který snímá políčka filmu bez zkreslení a eliminuje pruhování.

Korekce a úpravy nascanovaného 8mm filmu

Poslední část digitalizace filmu může být barevná korekce – oživení barev, stabilizace rozklepaného obrazu, celkové vylepšení obrazu a  to vše provádíme již v postprodukci.

Úprava barevnosti 8mm filmu a skeneru
Úprava barevnosti barevného 8mm filmu v postprodukci po naskenování

Digitalizace je hotová

Hotovou digitalizace ukládáme do Mp4 souboru k nám na vlastní Cloud a vy si je pod jménom a heslem můžete bezpečně stáhnout. 8mm film nebo 16mm film Vám poté můžeme nahrát na vlastní Flash disk, HDD nebo můžeme tyto média dodat (držíme skladem kvalitní Flash disky)

 

 

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat