Odstranění nechtěných nahrávek

Je několik způsobů jak s videomateriály z digitalizovaných VHS kazet nebo jiných filmových pásků (hi8, digital8, miniDV aj.) pracujeme. Základem je vždy záznam kvalitně digitalizovat / přepsat do digitální podoby. Jakmile jsou záznamy převedeny a jsou uloženy digitálně v počítači, můžeme s nimi velmi precizně a přesně pracovat.

Základní odstranění nechtěných záznamů (TV/Filmy aj.)

Všem zákazníkům automaticky stříháme/odstraňujeme nahrávky z TV / Filmy / apod. a tedy necháváme pouze reálné amatérské záběry (záběry z kamery). Pokud si jako klient budete přát digitalizovat jiné než rodinné (amatérské) záběry, nemáme s tímto problém a stačí nás na to upozornit a domluvit se. Stává se, že příbuzní, kamarádí, někdo z rodiny hráli např. v pořadech jako je Kufr, DoReMi, Milionář, Kolotoč apod. a pak chápeme, že takovéto video záznamy mohou být pro vás zajímavé. :-) a rádi je zdigitalizujeme.

Základní odstranění nechtěných nahrávek z VHSZákladní ostranění nechtěných nahrávek ze záznamu

Rozdělení na jednotlivé části

Jakmile jsou hrubé záznamy očištěny o nechtěné nahrávky z televize, tak klientům můžeme videozáznam dále rozdělit na jednotlivé sekce/části podle přání. Jedna VHS kazeta může mít i 4hod videozáznamu (v režimu LP také 8hod) a dobře chápeme, že na takto dlouhé video se nedá rozumně koukat. Video rozdělíme na inteligentní části a na více souborů. K tomuto kroku potřebujeme vždy alespoň částečnou vaši spolupráci, abychom věděli, kde si přejete záznamy rozdělit a na kolik části video sestříhat.

Střih a rozdělení scén VHS digitalizace na více souborů
Střih a rozdělení scén VHS digitalizace na více souborů

Detailní sestřih videozáznamů

Připravujete-li video digitalizaci např. jako dárek k narozeninám, Vánocům nebo k jiné příležitosti, můžeme vytvořit (s vaší spoluprací) sestřih do požadované délky. Jistě se nebudete večer s rodinou dívat na 4hodiny všech záznamů, ale rádi byste viděli jen ty nejzajímavější. S vaší asistencí vybereme záběry, sestříháme do kratší podoby, přiložíme hudbu do pozadí, zesílíme zvuk (mluvené slovo nebo jiné), přidáme nadpisy, titulky a např. i fotky a vytvoříme krátký film k narozeninám, svátku, vánocům, výročí svatby nebo za jiným prezentačním účelem :-)

 

VHS DIGITALIZACE
KOTALA Marek

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat