Časté dotazy - Videopřepis VHS

MÁM JINÝ DOTAZ / CHCI SE ZEPTAT

Jak rychle bude má zakázka vyřízena?

Aktuální dodací dobu naleznete ZDE. Běžně je dodací doba digitalizace 10 dnů všech médií. Ovšem při větším vytížení prodlužujeme délku dodání na 30dnů. Opravdu výjímečně poté na delší dobu a to v případě velmi vytížených dnů (Před Vánoci) nebo při velmi velkém objemu záznamů (více jak 300 Diapozitivů, více jak 30ks VHS kazet apod.) O přesnějším datu dodání budete vždy informování telefonicky nebo e-mailem či při osobní návštěve :-) . Nebojte se zeptat (vhsprevod@gmail.com | +420 724 111 234 - Marek Kotala | +420 605 564 694 - Oldřich Valeš )

Přijímáte objednávky i ze Slovenské republiky?

ANO, není problém nám zaslat VHS nebo jiné kamerové videopásky ze Slovenska. Pro přepravu můžete použít jak Poštu tak zaslání balíku prostřednictvím zásilkovny. Pro více informaci nás prosím kontaktujte.

Mohu digitalizovat VHS doma?

ANO, ALE TENTO POSTUP OPRAVDU NEDOPORUČUJEME. Doporučujeme přečíst článek "Domácí vs. Profesionální digitalizace"  a také článek o tom "Jak jsem poprvé digitalizoval" - Přečtěte si jaké problémy mohou nastat při digitalizaci, kterou provedete na standardních VHS přístrojích a pomocí USB Video grabberu.

Co je digitalizace?

Digitalizace je převod, stažení, zálohování klasické VHS videokazety nebo jiného analogového média do digitální tedy počítačové podoby. V digitalní podobě, je nahrávka stálokvalitní a lze ji nadále převádět do různých formátů k přehrávání jako DVD, AVI, apod. Takto digitalizovanou nahrávku si poté přehrajete např. na svém PC, Notebooku, Stolním DVD přehrávači, v chytrém telefonu nebo tabletu.

Lze převést záznam z VHS na jiné medium, než je DVD?

URČITĚ! Prvním krokem je stažení záznamu z VHS do počítače. Následuje vylepšení kvality obrazu. Dále záleží na požadavku klienta, kam si přeje daný záznam nahrát, například na externí disk, usb flash disk, CD nebo jiné medium.

Jak k vám VHS kazety dodám, aby byla zajištěna jejich bezpečnost?

OSOBNĚ, PŘIJEDEME NEBO POŠLETE ZÁSILKOVNOU/POŠTOU. Ideální formou bezpečného předání VHS kazet je osobní dodání u nás v kanceláři firmy na adrese: Marie Cibulkové 26, Praha 4. Jednou z bezpečných předání je také to, že si pro VHS nebo ostatní kamerové video pásky osobně přijedeme a převezmeme a opět vám je i včetně digitalizovaných záznamu takto dovezeme. Dalším způsobem je zazlat VHS videokazety doporučeně Českou poštou nebo jinou dopravní společnosti.

Staráte se o soukromí klientů?

ANO, NDA a OBJEDNÁVKA, veškeré videonahrávky a fotografie a vzniklé data jsme povinni ze zákona chránit před náhledem třetích stran. Rozhodně vzniklé data nevystavujeme volně bez souhlasu majitele ani nepředáváme třetím stranám.

Kolik hodin záznamu z VHS videokazety se vejde na jedno DVD?

MAX 2HOD. V zásadě dokážeme na jedno klasické DVD dostat až 4hodiny záznamu, ale tak velkou komprimaci nedoporučujeme. Běžně se na jedno DVD v maximální možné kvalitě rovné VHS kazetám vejde cca 1,5 hod video záznamu.

Proč doporučujete VHS digitalizovat a zálohovat?

VHS ZTRÁCÍ KVALITU V ČASE. VHS videokazety se postupem času ničí a snižuje se kvalita záznamu. Čím dříve tedy VHS videokazetu nebo jiný analogový nosič (kamerovou video pásku) zálohujete, tím dosáhnete lepšího digitálního záznamu. Některé horší VHS videokazety mohou být za několik let dokonce nečitelné. Videozáznam, který je digitalizován však svou hodnotu časem neztrácí. Zde funguje to, že buď jej máte kvalitní a napořád a nebo jej nemáte.

Jaké typy videozáznamu dokážete digitalizovat a zálohovat?

VŠECHNY VIDEOPÁSKY A KAMEROVÉ PÁSKY. Osobně se specializujeme na zálohování a digitalizování záznamů z:
videokazet VHS a S-VHS, VHS-C, a kamerových videopásků Video8, Hi8, Digital 8 a miniDV.

Je digitalizace VHS bezpečná? Bude zachován originál?

ANO! Digitalizace a stažení VHS kazety do PC je běžný proces přehrávání videokazety ve viderekordéru. Ještě se nestalo aby se v našem profesionálním zařízení kazeta poškodila!

Mohu vámi dodané digitalizované video přehrát v klasickém stolním DVD přehrávači?

ANO. VHS kazety digitalizujeme primárně do formátu MP4 (kodek H.264) a následně klientovi předáváme v podobě jaký si budete přát. Tedy jako DVD vč. menu, jako komprimované AVI nebo jako surové MP4 soubory.

 

Máte jiný dotaz? Zeptejte se

VOLEJTE: +420 605 564 694 | +420 724 111 234  |  PIŠTE: vhsprevod@gmail.com

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat