Tisk fotografií

Máte nafocené fotky z dovolené, ale co s nimi? Pokud si je necháte pouze v digitální podobě, nebo dokonce pouze na filmu (jako negativy), nebudete se na ně dívat moc často. Párkrát se podíváte a pak zůstanou uložené někde na nějakém disku a málokdy se na ně podíváte.

Co tedy dělat pro to, abyste měli fotky nějak více „po ruce“? Nejjednodušším řešením je jejich vytisknutí. Kde si ale máte nechat vytisknout fotky? Můžete to udělat doma? Na jaký papír? Nebo si budete dělat fotoalbum, nebo rovnou fotoknihu?

Samozřejmě možností je několik a my Vám popíšeme jejich výhody a nevýhody.

Naskenování fotografií a filmů

První, co byste měli udělat, pokud máte nějaké fotky, tak je zálohovat v digitální podobě. To znamená, nechat si negativy, filmy naskenovat. Můžete si to udělat doma, ale pokud chcete mít jistotu, že se Vám s filmem nic nestane a chcete mít fotografie naskenované kvalitně, aby vydrželi i pro další generace, nechte si je naskenovat profesionálně. Nabízíme skenování fotografií a negativů nebo diapozitivů v té nejlepší kvalitě. Kontaktujte nás a my vám rádi povíme více informací. V digitální podobě můžeme fotografie upravit, vylepšit barevnost, doostřit.

Pokud máte fotky v digitální podobě, je teď třeba si je nechat vytisknout.

Vyvolání fotografií z klasického foto filmu - tisk fotografií
Vyvolání fotografií z klasického foto filmu - tisk fotografií

Tisk fotografií doma na tiskárně

Pokud máte doma tiskárnu, můžete si vytisknout fotografie doma. Nejlepší je, pokud je tiskárna inkoustová. Na laserových tiskárnách nejdou fotografie tisknout v takové kvalitě jako na inkoustových tiskárnách. Princip tisku na laserové tiskárně funguje tak, že se nanáší jemný barevný prášek na povrch papírů a nevpíjí se do jeho struktury. Pro tisk fotografií je lepší přímý tisk barev, který dělají inkoustové tiskárny. Ty totiž pracují se 4 základními barvami CMYKazurová, magenta, žlutá a černá a díky tomu se vytvoří široké barevné spektrum. Pokud budete mít speciální fotografickou tiskárnu, bude obsahovat i větší množství odstínů těchto barev a tím bude docíleno výborné barevné pestrosti.

Další věc, kterou musíte mít pro tisk fotografií doma je fotografický papír. V obchodech dneska najdeme velké množství fotografických papírů. Záleží jen na Vás, jaký papír chcete. Ať už se jedná o rozměry papíru, nebo tvrdost, nebo lesk či mat apod.

Volba papíru má nejzásadnější vliv na výslednou fotografi. Některé levnější papíry mohou rozpíjet nanášenou barvu, která se může rozmazávat.

  Tisk fotek na domácí tiskárněTisk fotografií na domácí tiskárně.

Profesionální vyvolání fotografií

Další možností, jak získat fotografii je nechat si je vytisknout profesionálně. Existuje velká škála obchodů a firem, které nabízí vyvolání a tisk fotografií. Vyberete si rozměr, zda chcete fotku matnou či lesklou a odešlete fotky, nebo je zanesete na výdejnu. I tady samozřejmě hraje roli cena, za kterou Vám fotografie vytisknou. To, že je fotografie nejlevnější, neznamená, že bude její kvalita nejlepší.

Fotoknihy a fotoalba

Pokud chcete fotografie ukládat do fotoalba, abyste je měli všechny pěkně pohromadě, můžete si koupit fotoalbum a fotky do něj speciálními pomůckami přilepit. Nebo si můžete vytvořit v počítači tzv. fotoknihu, kdy si připravíte fotky rovnou do knihy a pak je odešlete a vyzvednete si svoji knihu s Vašimi fotkami.

Digitální foto je digitální foto

Možností, jak tisknout fotografie je velké množství, ale opět opakujeme, pokud nemáte digitální zálohu Vašich fotografií, může se stát, že se Vám fotografie poničí a nebudete mít nic. Proto si nechte fotografie zálohovat, digitalizovat a tím je uchováte pro Vaše děti a vnoučata.

Pokud chcete s digitalizací pomoci, rádi vám vyjdeme vstříc, poradíme Vám, vysvětlíme všechno.
Kontaktujte nás

 

KONTAKT

+420 605 564 694
+420 724 111 234

Chci se zeptat