Technika pro převod VHS záznamů


Mnozí klienti se ptají jakou techniku pro převod a digitalizaci VHS záznamu používám. Zda z dodaných VHS, Mini DV nebo Hi8 kazetek dostanu maximum. Osobně se domnívám, že dostávám z VHS opravdu maximum a to jak po zvukové, tak obrazové stránce. Základním prvkem převodu a digitalizace VHS je můj Canopus ADVC 55, tedy Audi Digital Video Converter, který patří k nejlepším na trhu. Canopus sám o osobě disponuje technologií Canopus DV Kodeku, který je vyvíjen speciálně pro tento typ převodu a je patentován.

 

Digitalizace VHS - Canopus

 

Digitální převodník Canopus ADVC 55 a ADVC 110


Digitální převodník je sám o sobě dostatečně rychlý a kvalitní, takže video, které se snímá z videopřehrávače se nijak netrhá, nekouše a co je velmi důležité, je dokonale synchronní se zvukem.

 

Další částí celého procesu převodu je samotný VHS přehrávač. Využívám více přehrávačů od různých výrobců a vždy zkouším danou VHS kazetu v jakém VHS přehrávači jde přečíst nejlépe a tím také později celou videonahrávku stahuji do PC. (digitalizuji)

 

Videorekordéry, které nyní využívám pro převod VHS:

  • SONY
  • 2x Panasonic
  • Thomson
  • Toshiba
 
Video, které je takto hrubě staženo z VHS do počítače dále optimalizuji pomoci nástroje Pinnacle Studio. Zde ořezávám vlnící se kraje videopásku, stahuju výšky a nepříjemný šum v audio záznamu. 
 
Ve finále vytvářím DVD Authoring a vypaluji jako standardní DVD Video na kvalitní DVD disky a konvertuji do MP4.
Zákazník tak dostává maximální možnou kvalitu i služby převodu VHS na DVD.